GITARY MARKI GIBSON

Historia gitar elektrycznych jest długa i bardzo bogata. Wpływ na nią mają nie tylko gitarzyści, ale również, lub przede wszystkich firmy produkujące te instrumenty. Producentów na dzisiejszym rynku nie brakuje, dlatego nie jest łatwo przebić się w tej branży. Dawniej również nie było łatwo, bowiem choć czasy się zmieniają, to klienci wciąż kierują się jakością instrumentu.

Firma Gibson jest dla wielu osób wyznacznikiem jakości. Nic w tym dziwnego, ponieważ producent ten zagwarantował sobie bardzo silną pozycję w branży muzycznej, a to za sprawą bardzo wysokiej jakości.
Powiedzmy sobie szczerze – gitary marki Gibson nie należą do najtańszych. Mimo to coraz większa grupa osób odkłada pieniądze na wymarzony instrument ze stajni amerykańskiego giganta.

Wśród profesjonalnych gitarzystów grających na tych gitarach znajdziemy między innymi osoby takie jak Slash, Tony Iommi, Angus Young, Joe Bonamassa czy Zakk Wylde.

Najbardziej rozpoznawalnym modelem jest bez wątpienia Gibson Les Paul, który powstał przy współpracy z Lesterem Polsfussem, znanym jako Les Paul. Gibson Les Paul występuje w wielu modelach, ale zawsze kilka cech wspólnych, takich jak najwyższa jakość brzmienia i wykonania, oraz uniwersalność. Gitara ta doskonale sprawdza się w muzyce jazzowej, ale najczęściej jest używana do ostrzejszego grania.

Kolejną bardzo łatwo rozpoznawalną gitarą jest Gibson SG, którego możemy usłyszeć na płytach zespołów takich jak AC/DC czy Black Sabbath. Charakterystyczny, agresywny kształt korpusu nie jest jedyną cechą, która przyciąga uwagę do tego modelu. Przede wszystkim chodzi o brzmienie, które jest niepowtarzalne. Jeżeli szukamy w pełni zawodowej gitary do wszelkich odmian rocka i metalu, to Gibson SG na pewno sprawdzi się doskonale.

  • 2 grudnia 2016